lov na 73 pobjede

Warriorsi sve bliže rekordu: Nitko brže do 50 pobjeda

Sport / Košarka | 23. 02. 2016. u 08:36 S. M.

Golden State Warriorsi su sinoć stigli do svoje 55. pobjede u sezoni u samo 55 utakmica i nastavljaju prema rekordu kojeg drže Chicago Bullsi Michaela Jordana i Scottieja Pippena iz sezone 1995./1996.

Te sezone Bullsi su ostvarili 72 pobjede i Golden State i dalje je u lovu na taj pothvat.

U Atlanti su pobjedom od 102:92 nad Hawksim ipak u nečemu nadmašili Bullse koji su 50 pobjeda ostvarili u 56 utakmica. Nitko prije u povijesti NBA lige nije došao brže do 50 pobjeda.

Protiv Hawksa su aktualni prvaci pred kraj utakmice imali malo problema nakon što su prokockali prednost od 23 koša i dopustili čak Atlanti da povede u zadnjoj četvrtini, ali su se onda razbudili i utakmicu zaključili u svoju korist.

LA Clippersi su s 40 razlike osramotili Phoenix (124:84), što je Sunsima 12. uzastopni poraz te 15. u nizu na gostovanjima. Mirza Teletović postigao je za poraženu momčad 13 poena i 6 skokova za 23 minute igre.