nba

Warriorsi na 22-0; Bogdanović slab, Teletović solidan

Sport / Košarka | 07. 12. 2015. u 08:09 I. M.

Košarkaši Golden Statea nastavili su svoj pobjednički niz od početka NBA sezone svladavši u noći s nedjelje na ponedjeljak Brooklyn sa 114:98 čime su stigli do 22. pobjede zaredom.

Ove sezone vrlo slabi Netsi vodili su 75:70 u trećoj četvrtini, no sjajni Steph Curry postigao je 16 poena u toj dionici i odveo goste do vodstva i kasnije pobjede, za savršen omjer 22-0.

Pobjednike je s 28 poena predvodio Curry, dok je Draymond Green uz 22 koša imao i devet skokova te sedam asistencija.

Netse je u njihovom 15. ovosezonskom porazu predvodio Thaddeus Young s 25 koševa i 14 skokova. Bojan Bogdanović je počeo utakmicu u petorci Netsa te za nešto više od 20 minuta u igri ubacio pet koševa (šut 2-7) uz četiri skoka i jednu asistenciju.

U vrlo dramatičnoj utakmici Memphis je pobijedio Phoenix s 95:93 zahvaljujući zakucavanju Jeffa Greena 0,5 sekundi do kraja utakmice.

Solidnu utakmicu za goste odigrao je Mirza Teletović, za 25 minuta imao je 14 poena i šest skokova.