28 poena za 29 minuta

Utakmica sezone Jusufa Nurkića

Za 29 munuta igre bh. centar postigao je 28 poena (šut iz igre 12-20 i 4-4 slobodna bacanja) uz po pet asistencija i skokova te tri ukradene lopte.
Sport / Košarka | 03. 11. 2017. u 09:20 Fena

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je najbolju utakmicu za ove sezone u NBA ligi.

Nurkić je u domaćem Moda Centru sa Damianom Lillardom predvodio Portland Trail Blazerse u petoj ovosezonskoj pobjedi nad Los Angeles Lakersima rezultatom 113:110.

Pored Nurkića, nejefikasniji u pobjendičkoj ekipi bio je Lillard sa 32 poena, dok su kod Lakersa najbolji bili Brook Lopez sa 27 i Kyle Kuzma sa 22 poena.

Inače, sinoć su u NBA odigrane dvije utakmice, a  Golden State Warriors su u reprizi prošlogodišnjeg finala Zapadne konferencije sa 112-92 svladali San Antonio Spurse.

Klay Thompson je za pobjedu Warriorsa zabio 27 koševa, Kevin Durant je ubacio 24, a Steph Curry dodao 21.

Spursi su igrali bez Kawhija Leonarda i Tonyja Parkera, a najučinkovitiji u njihovim redovima bio je  LaMarcus Aldridge sa 24 koša i 10 skokova. Kyle Anderson je dodoao 16 koševa.

Spursi su poveli na početku utakmice i Golden State na polovici prve četvrtine nije zabio četiri koša nakon čega San Antonio vodi 31-12.

Golden State je polako smanjivao zaostatak pojačavjući obranu. Nakon što su Spursi imali šut iz igre u prvoj četvrtini 48 posto, Warriorsi su ih u drugoj ograničili na 33 psoto.

Warriorsi su poveli prvi put na utakmici dvije minute nakon početka treće četvrtine sa 60-57 nakon Durantove trice.