EP u Turskoj

Usprkos porazu od Latvije, bh. juniori u četvrtfinalu

Sport / Košarka | 18. 12. 2016. u 21:25 S.K.

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva, koje se igra u Turskoj.

Izabranici Josipa Pandže večeras su u trećoj, posljednjoj utakmici u okviru skupine C, poraženi od Latvije rezultatom 74:65, ali su se uprkos porazu plasirali u iduću rundu natjecanja, gdje ih čeka Francuska.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala košarkašima Latvije, koji su prednost stvorili zahvaljujući preciznim šutevima za tri poena i brzim kontranapadima. U jednom trenutku je to bilo 19 poena razlike - prva četvrtina je završena 29:13 u korist Latvije.

U drugoj četvrtini bh. košarkaši su zaigrali nešto bolje te smanjili razliku, Latvijci su na poluvrijeme otišli sa 40:33.

Početkom drugog poluvremena izabranici Josipa Pandže se u potpunosti vraćaju u rezultatski egal i nizom 19:8.preuzimaju vodstvo.

U finišu utakmice Latvijci su bili bolji, ali to im nije bilo dovoljno za plasman u dalju fazu natjecanja.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Džanan Musa s 20 poena, dok je kod Latvijaca Blumbergs zabio 18.

Na startu prvenstva BiH je nakon dramatične završnice slavila protiv Izraela rezultatom 103:102, a dan poslije pobijedila favoriziranu Litvu 79:70.

Četvrtfinalni duel s Francuzima igra se u utorak od 18.45.