memorijal

Student i Gorica u finalu, Zrinjski pokleknuo u zadnjoj četvrtini

Sport / Košarka | 19. 09. 2015. u 20:54 I. M.

U finalu osmog Memorijalnog turnira “Marijofil Džidić”, koji se ovog vikenda igra u dvorani na Bijelome brijegu, igrat će Student i hrvatski prvoligaš Gorica.

Student je u polufinalu svladao Leotar iz Trebinja s 80:72, a Zrinjski je u drugom polufinalu poražen od Gorice 58:69.

Mostarski Studenti utakmicu protiv Leotara riješili su u samoj završnici. U zadnje dvije minute ušlo se s dva razlike za Student (72:70), no onda su košarkaši Borisa Džidića serijom 8:0 riješili pitanje pobjednika.

Dejan Marković 18, Ramo Rizvić 17 i Ismet Sejfić 13 poena najbolji kod Studenta, u gostujućoj ekipi Bojan Pelkić je ubacio 18 koševa.

Zrinjski je protiv Gorice, koju s klupe vodi Josip Sesar, imao 49:42 pred kraj treće četvrtine, no tada su košarkaši hrvatskog prvoligaša napravili seriju 16:0, poveli 58:49 i tu otišli do pobjede.

Ljubo Prgomet postigao je 20 koševa, a bivši igrač Zrinjskog Ante Mašić dodao je 14. Kod Zrinjskog je Ali Demić postigao 16, Vedran Princ je imao 13 poena, a novi Amerikanac Kevin Brown debitirao je sa sedam koševa.

Tako će u nedjelju u 15 sati za treće mjesto igrati Zrinjski i Leotar, a Student i Gorica igrat će finale od 17 sati.