siloviti thunder

Strašni Golden State osramoćen u Oklahomi

Sport / Košarka | 23. 05. 2016. u 09:05 S. M.

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi doživjeli su težak poraz 105:133 na gostovanju kod Oklahoma City Thundera u trećoj utakmici finalne serije doigravanja u Zapadnoj konferenciji.

Warriorsi su gubili s čak 41 razlike u trećoj četvrtini, pa su se u posljednjoj četvrtini spasili od prave rezultatske katastrofe.

Na krilima Kevina Duranta, koji je postigao 33 koša uz samo pet promašaja iz igre (10-15), te Russella Westbrooka, koji je bio na granici 'triple-doublea' s 30 koševa (šut 10-19), 12 asistencija i osam skokova, Thunder je zgromio prvake.

Košarkaši OKC-a su sa 133 ubačenih koševa izjednačili klupski rekord za utakmice u doigravanju, ali jednako dobar posao obavili su i na drugoj strani terena.

Stephen Curry je za 24 koša potrošio 17 lopti (šut 7-17), a Klay Thompson za 18 poena šutirao 8-19.

Četvrta utakmica finala Zapadne konferencije na rasporedu je u noći s utorka na srijedu (3 sata ujutro) po našem vremenu, a Oklahoma City će pred svojim navijačima imati priliku doći na korak od izbacivanja aktualnih NBA prvaka.