Srbi dobili Francusku

Srbija i SAD u finalu Svjetskog prvenstva!

Sport / Košarka | 12. 09. 2014. u 21:36 I. M.

U finalu košarkaškog Svjetskog prvenstva u Španjolskoj igrat će Amerikanci i Srbi. I dok se od SAD-a očekivalo da dođe do finala, prije početka SP-a to nitko nije očekivao od Srbije. Ipak, Srbija je u nokaut fazi nanizala Grčku, Brazil i na kraju Francusku 90:85, te zasluženo došla do finala.

U polufinalu protiv Francuske Srbija je odigrala još jednu čudesnu napadačku utakmicu i ostvarila treću uzastopnu pobjedu. Francuzima, koji su Španjolsku par dana prije zadržali na 52 koša, Srbi su u prvom poluvremenu utrpali 46 poena i tako praktično riješili susret.

Francuzi su se na krilima Nicolasa Batuma približili u zadnjoj četvrtini, došli na samo minus dva, ali bilo je to prekasno. Srbija je uspjela sa slobodnih bacanja spasiti utakmicu.

Briljirao je Miloš Teodosić koji je 18 koševa imao u prvom dijelu, a utakmicu je završio s 24 koša. Ključne poene u zadnjoj četvrtini postigao je Bogdan Bogdanović (13).

Kod Francuske je Batum imao čak 35 koševa (8-11 trice), a Boris Diaw je dodao 13 koševa uz deset skokova.