Liga 11

Široki zamalo prokockao +16 protiv mostarskog Studenta

Širokobriježani su skoro izgubili dobivenu utakmicu te su zamalo prokockali vodstvo od 16 koševa razlike protiv Studenta
Sport / Košarka | 16. 12. 2017. u 19:50 Bljesak.info

Košarkaši Širokog su u neizvjesnoj završnici pobijedili mostarski Student sa 74:71 (22:10, 14:16, 27:21, 11:24) u susretu 10. kola Lige 11 Košarkaškog prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara.

Domaći su odlično otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine vodili 22:10 dok su na poluvrijeme otišli s rezultatom 36:26.

U nastavku susreta Široki je nastavio u dobrom ritmu te su nakon treće četvrtine vodili 63:47.

S +16 ušli su domaćini u posljednju dionicu susreta, no opet su si zakomplicirali život i zamalo ispustili pobjedu. Gledali smo na Pecari pravu dramu u posljednjim trenucima utakmice, a s obje strane igrala se igra živaca sa slobodnim bacanjima.

Sedam sekundi prije kraja Lončar je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 74:71, a Ross u nastavku nije uspio pogoditi tricu kako bi utakmicu odveo u produžetak te je Široki s(p)retno došao do pobjede.

Dario Drežnjak s 15 i Ivan Mikulić s 14 koševa predvodili su Široki do nove pobjede. Markus Lončar dodao je 13, a Mateo Drežnjak 10 koševa. Kod Studenta se izdvojio trojac Gudić, Marković i Ross. Berin Gudić postigao je 20, a Jelen Ross 19 koševa dok je 16 pridodao Dejan Marković.

Podsjećamo, prije dva kola na Pecari je Široki prokockao +17 protiv Sparsa te je otkaz tada dobio trener Mladen Vušković, a na klupi ga je zamijenio Damir Vujanović.

Josip Šušak osvojio automobil

Na poluvremenu utakmice održano je izvlačenje velike nagradne igre ''Širokom pomozi, Citroena vozi'', a Citroen C1 je odvezao Josip Šušak iz Širokog Brijega.