Kup Herceg Bosne

Široki pregazio Zrinjski u Mostaru za prvi trofej u sezoni

Duel najbolje momčadi prvenstva BiH i trenutno najgore, posljednjeplasiranog Zrinjskog, nije imao nikakve neizvjesnosti.
Sport / Košarka | 07. 02. 2023. u 19:35 Bljesak.info

Košarkaši Širokog obranili su trofej pobjednika Kupa Herceg Bosne u košarci. HKK Široki je u finalu, koje se igralo u Mostaru, uvjerljivo svladao domaći HKK Zrinjski sa čak 40 poena razlike 110:70.

Duel najbolje momčadi prvenstva BiH i trenutno najgore, posljednjeplasiranog Zrinjskog, nije imao nikakve neizvjesnosti. Puno kvalitetniji gosti već nakon prve četvrtine imali su plus 20 (32:12), a do poluvremena ubacili su čak 65 koševa (65:36).

Široki je imao čak osam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Josip Čović je imao 17 poena, a Filip Kraljević 14.

Kod Zrinjskog je Šimun Kovač imao 16 koševa, Antawn Maxwell 15, a Robert Soldo 13.

Ovom pobjedom Široki se plasirao na završnicu Kupa Mirze Delibašića koja će se igrati na još neutvrđenoj lokaciji.