repriza finala

Široki pokazao zube, Igokea ipak prejaka

Sport / Košarka | 29. 03. 2016. u 18:09 I. M.

U prvoj utakmici šestog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Igokea je u gostima svladala Široki 85:78 i zadržala stopostotni učinak u domaćem prvenstvu.

Repriza lanjskog finala privukla je u dvoranu Pecara mali broj gledatelja, a oni su vidjeli ravnopravnu borbu u prvih 10 minuta te u zadnjih pet minuta. Vrlo mlada momčad Širokog imala je egal (21:21) nakon prve četvrtine, no onda je aktualni prvak stisnuo u obrani i otišao na 11 razlike (43:32) do poluvremena.

U drugom dijelu Široki je zaprijetio i došao na samo pet razlike (70:75) četiri minute prije kraja, te tricom Maja Kovačeviča na minus dva (73:75) tri minute do kraja. Ipak, kvalitetnija Igokea brzo je odgovorila, otišla na plus osam (81:73) i osigurala šestu pobjedu.

Igokeu, koja je pogodila 14 trica, do pobjede su predvodili Dušan Katnić s 24  poena, te Vuk Radivojević s 22. Kod Širokog su se istaknuli Maj Kovačević (21 poen), Andrija Ćorić (15 ) i Jure Zubac (14 poena, 10 skokova).