''Stotka'' na Pecari

Široki pobjedom nad Vogošćom zadržao stopostotni učinak

Široki je s 14 koševa razlike protiv Vogošće došao do druge ovosezonske pobjede, a obje je ostvario na domaćem terenu
Sport / Košarka | 28. 10. 2017. u 20:10 Bljesak.info

Košarkaši Širokog su sa 100:86 (27:27, 30:17, 21:25, 22:17) slavili protiv Vogošće u susretu trećeg kola Lige 11 Košarkaškog prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara. Bila je ovo druga ovosezonska pobjeda domaćih košarkaša iz isto toliko utakmica s obzirom da su u drugom kolu bili slobodna momčad.

Nakon prve izjednačene četvrtine, Široki je pojačao tempo u drugoj te ostvario dvoznamenkastu prednost, no gosti su se vratili u utakmicu u posljednjoj četvrtini došavši na svega tri koša zaostatka.

Igrači trenera Mladena Vuškovića nisu pak posustali te su zabili prijelomne koševe iskoristivši nekoliko vezanih pogreški gostujućih igrača te su utakmicu mirno priveli kraju zabivši okruglih 100 koševa za pobjedu od 14 razlike.

Mateo Drežnjak s 28 koševa (5 asistencija) predvodio je Široki do pobjede. Kapetan Ivan Karačić postigao je 23 koša, Josip Naletilić 17 (7 asistencija) i Mateo Čolak 10 koševa.

Dinko Petljo je kod Vogošće ubacio 28 koševa, Mujo Tuljković 19, a po 14 koševa pridodali su Nedim Mustafica i Imran Fazlić.

U četvrtom kolu Široki gostuje u Tuzli kod Slobode.