Veliki preokret

Široki nadoknadio minus 20 za drugu uzastopnu pobjedu

Košarkaši Širokog nadoknadili su minus 20 iz treće četvrtine te u produžetku svladali Helios iz Domžala sa 77:72.
Sport / Košarka | 23. 01. 2021. u 15:29 S.B. | Bljesak.info

Bila je to druga uzastopna pobjeda Širokog na turniru 2. ABA lige koji se igra u Banja Luci. Nakon Borca sada su igrači Damira Vujanovića svladali slovenski Helios.

No, i ovaj put su bili blizu poraza jer je Helios vodio cijelo vrijeme, a minutu do kraja treće četvrtine bilo je 20 razlike (58:38). Ipak, Širokobriježani dobili su zadnji period s čak 19 razlike (30:11), uveli utakmicu u produžetak, u kom su imali više mirnoće.

Rashun Davis s 20 poena predvodio je Široki, Mate Mandić je dodao 17 koševa, Jure Zubac 14, a Dario Drežnjak 10 poena i 10 skokova. Kod Heliosa je Blaž Mahkovič imao 30 koševa.

Široki je tako turnir u Banja Luci okončao s dvije pobjede i porazom od Podgorice.