NBA

Šarić i Zubac solidni u pobjedama svojih momčadi

Šarić i Zubac pomogli su svojim momčadima da dođu do vrijednih pobjeda.
Sport / Košarka | 12. 03. 2021. u 11:27 Bljesak.info

Hrvatski košarkaši Dario Šarić i Ivica Zubac pružili su solidne predstave u prvim nastupima nakon NBA All-Star stanke, a obojica su pomogla svojim momčadima da dođu do vrijednih pobjeda.

Šarić je u pobjedi Phoenixa kod Portlanda (127-121) sudjelovao s 11 koševa, šutom 5/9,pet skokova i dvije asistencije za 25 minuta igre. Devin Booker s 35 koševa je predvodio Sunse, a Damian Lillard s 30 Blazerse.

Sunsima je to peta pobjeda u nizu, a dobili su 14 od zadnjih 16 susreta, te su drugi na Zapadu iza Utaha.

Zubac je u trijumfu protiv Golden State Warriorsa (130-104) sudjelovao s 9 koševa i 3 skoka za 16 minuta igre. Clippersi su lako došli do uvjerljive pobjede, imali su čak i 39 razlike protiv slabih Warriorsa. Kawhi Leonard je s 28 koševa predvodio domaćine, dok je Stephen Curry zabio samo 14 za goste.

Košarkaši Oklahome pobijedili su na svom terenu Dallas sa 116-108, dok za goste nisu igrali Luka Dončić i Kristaps Porzingis.

Brooklyn Netsi su bili bolji od Bostona sa 121-109 za 12. pobjedu u posljednjih 13 utakmica. Brooklyn je do pobjede odveo Kyrie Irving s 40 poena, dok je James Harden bio blizu "triple-doublea" s 22 poena, deset skokova i osam asistencija, prenosi Hina.

Rezultati NBA lige:

Oklahoma City - Dallas 116 - 108

Miami - Orlando 111 - 103

Brooklyn - Boston 121 - 109

Toronto - Atlanta 120 - 121

LA Clippers - Golden State 130 - 104

(Ivica Zubac 9 koševa i 3 skoka za 16 minuta igre)

Portland - Phoenix 121 - 127

(Darijo Šarić 11 poena, 6 skokova, 2 asista za 25 minuta igre)

14. Houston 31,4 35 11 24
  15. Minnesota 21,6 37 8 29