NBA

Nowitzki preskočio i Malonea, Jusuf Nurkić sve bolji

Sport / Košarka | 06. 01. 2015. u 08:51 I. M.

Brooklyn Netsi su sjajno ušli u susret no ipak nisu uspjeli prekinuti pobjednički niz Dallas Mavericksa koji su upisali i šestu uzastopnu pobjedu.

Netsi su nakon prve četvrtine imali 14 koševa viška (35-21), a na poluvremenu šest koševa prednosti (49-43). U nastavku susreta gosti su pohvatali konce igre i uspjeli su okrenuti rezultat.

U neizvjesnoj završnici regularnog dijela utakmice domaćin je imao zadnji napad za pobjedu, no Joe Johnson je promašio šut za dva. U produžetku su gosti dominirali i taj dio igre dobili 14-6 za 26. pobjedu sezone uz 10 poraza. Netsima je to bio 18. poraz uz 16 pobjeda.

"Zaista sam ponosan na cijelu momčad zbog ove pobjede. Bilo je čvrsto i neizvjesno. Obrane su bile sjajne i bila je ovo žestoka utakmica," kazao je Dirk Nowitzki koji za Dallas ubacio 15 koševa uz sedam skokova.

Nowitzki se s ukupno 27,412 koševa probio na sedmo mjesto ljestvice najboljih strijelaca NBA lige svih vremena preskočivši Mosesa Malonea. Odličan je bio i Monta Ellis sa 19 koševa i sedam skokova, dok je Tyson Chandler dodao 14 koševa i 13 skokova.

Kod Netsa najefikasniji su bili Brook Lopez sa 22 koša i 13 skokova, Jarrett Jack sa 20 koševa i 10 asistencija, te Joe Johnson sa 18 koševa i sedam skokova.

Bojan Bogdanović je igrao svega četiri minute bez postignutog koša uz dva promašena šuta. Njegov kolega Mirza Teletović također nije imao dobar šut (2-8), ali je uz šest poena skupio 10 skokova.

Zato je sve bolji Jusuf Nurkić koji je u pobjedi Denvera 110:101 kod Minnesote ubacio 14 koševa uz šest skokova i četiri blokade.