22-godišnji srpski centar

Nikoli Jokiću najbrži triple-double u povijesti NBA lige

Prijašnji najbrži ''triple-double'' u povijesti ostvario je Jim Tucker 1955. godine igrajući za Syracuse Nationalse
Sport / Košarka | 16. 02. 2018. u 10:36 Bljesak.info

Sinoć je senzacionalno odigrao 22-godišnji srpski centar Nikola Jokić koji je u gostujućoj pobjedi Denvera nad Millwaukeejem 134-123, za samo 14 minuta i 33 sekunde ostvario najbrži zabilježeni ''triple-double'' u povijesti NBA lige.

Jokić je u tom trenutku imao 16 koševa, 10 skokova i 11 asistencija, a utakmicu je završio sa 30 koševa (šut iz igre 11/14), 15 skokova, 17 asistencija i dvije blokade. Prijašnji najbrži ''triple-double'' u povijesti ostvario je Jim Tucker 1955. godine igrajući za Syracuse Nationalse, a za trostruki dvoznamenkasti učinak trebalo mu je 17 minuta.

Uz Jokića, najzaslužniji za pobjedu Denvera bili su Gary Harris sa 28 koševa i Jamal Murray sa 26 poena, pet skokova i pet asistencija. Igrači Denvera su pogodili čak 24 trice i izjednačili klupski rekord, javlja Hina.

Sjajno je raspoložen bio i Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 36 koševa (šut 14/21), imao 11 skokova, 13 asistencija i tri blokade, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Bucksa. Eric Bledsoe je sa 27 poena bio drugi strijelac domaće momčadi.