Večer Jalena Brunsona

Negativni rekord Pistonsa, Nurkić double - double

Kod Sunsa kojima se sada ozlijedio Beal Bradley, Durant 29 poena, Booker 28. Jusuf Nurkić je bio treći strijelac, ostao je na double - double učinku 21 poen, 12 skokova. New York je bio bolji na kraju 139:122.
Sport / Košarka | 16. 12. 2023. u 09:42 Bljesak.info

Detroit Pistonsi su oborili jedan rekord. Onaj negativni po broju poraza. Ekipa Bojana Bogdanovića je upisala 22. uzastopni poraz, ovaj put na gostujućem terenu kod Philadelphije koja ih je pomela sa 124:92.

Sada su nekadašnji prvaci vlasnici šestog najdužeg negativnog niza u jednoj sezoni u povijesti NBA lige. Lošije su nizove, naime, imali samo Cleveland i upravo Philadelphia (po 26 poraza) te Vancouver, Denver i Charlotte (po 23 poraza). Bogdanović je u novom porazu ponovno bio među najefikasnijim igračima Detroita.

Za 26 minuta na terenu upisao je 17 poena, tri skoka i dvije asistencije, ali i tri izgubljene lopte. James Wiseman je bio efikasniji od Bojana, on je postigao 20 poena. Joel Embiid (35 poena) i Tyrese Maxey (19) su bili najbolji u pobjedničkom timu.

U problemima su i Phoenix Sunsi Jusufa Nurkića. Izgubili su šest od posljednjih osam utakmica. Imali su Sunsi utakmicu pod kontrolom, vodstvo od deset poena, ali onog trenutka kada su Knicksi otišli na svojih deset razlike, povratka za Nurkića i društvo nije bilo. Knicksi su imali jednu dobru seriju 13:4 u toj četvrtoj četvrtini.

Prvo ime utakmice je bio sjajni Jalen Brunson, koji je upravo u toj četvrtini ubacio 16 poena pogodio svih pet lopti iz igre. Na kraju je pored njegovog imena stajala brojka 50, za tri poena je pogodio svih devet trica. Vrhunska partija. Kod Sunsa kojima se sada ozlijedio Beal Bradley, Durant 29 poena, Booker 28. Jusuf Nurkić je bio treći strijelac, ostao je na double - double učinku 21 poen, 12 skokova. New York je bio bolji na kraju 139:122

San Antonio Spursi su također bili pod negativnim nizom, 18 utakmica zaredom su izgubili, ali su uspjeli i jednu dobiti. I to gostima LA Lakerse što je svakako iznenađenje. Jesu Lakersi bili oslabljeni zbog neigranja Anthonyja Davisa, ali takvi su trebali srediti Spurse, ali nisu. Dogodilo se suprotno. San Antonio je slavio 14 razlike, 129:115, iako su Lakersi imali trojicu igrača sa dvadeset ili više poena.

LeBron James (23), Austin Reaves (22), Rui Hachimura (20), pa i Christian Wood nije bio loš (17), ali sve je to bilo nedovoljno. Najzaslužniji za prekid lošeg niza Spursa bio je Devin Vassell koji je s 36 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije, postavio rekord karijere po broju poena. Victor Wembanyama je imao više skokova (15), nego poena (13)

Derbi Istoka igrao se u Bostonu gdje je gostovao Orlando, a Celticsi su pokazali da su trenutno ispred svih u konferenciji. Raspoložen je bio Jayson Tatum koji je imao 30 poena uz 6 skokova i 4 asistencije dok su najbolji igrači Magica, Paolo Banchero i Franz Wagner,imali lošu šutersku večer kombinirano ispalivši 31, a pogodivši samo 11 lopti. Wagner je ubacio 17, a Banchero 14 poena.