Lokomotiva je 4. na tabeli

Lokomotiva pobijedila Jablanicu i upisala drugu pobjedu

Do kraja meča Mostarci su uspjeli održati vodstvo te na kraju slaviti i konačnu pobjedu.
Sport / Košarka | 05. 12. 2017. u 13:04 Bljesak.info

U 5. kolu A2 lige Jug KK Lokomotiva je kao gost pobijedila KK Jablanica (77:67) te stigla do svoje druge pobjede u sezoni.

Mostarski klub je obje pobjede upisao u gostujućim mečevima, dok je u dvije domaće utakmice upisao poraze. Jablanica je zabilježila svoj peti poraz u isto toliko odigranih mečeva.

Jablanica je bolje otvorila meč i nakon prve četvrtine imala je prednost od sedam bodova razlike (16:9), ali su gosti već do poluvremena napravili preokret i na odmor se otišlo uz rezultat 33:27 za Lokomotivu.

Nermin Ribić s 23 postignuta boda bio je prvo ime gostujućeg tima, a pratio ga je Maid Gosto s 15 ubačenih bodova.

U redovima domaćina Amir Zahirović je meč okončao s 25 bodova, dok je Amar Bešić skupio 14 bodova.

Lokomotiva je trenutno četvrta na tabeli s dvije pobjede i dva poraza, dok je Jablanica posljednja, sedma s maksimalnih pet poraza.