Poraz Clippersa, skromni Zubac

Leteći Finac Markkanen ubacio 49 poena

Sada je svojih pet minuta dobio Lauri Markkanen, Finac u dresu Utah Jazza, očito najbolji iz ove zemlje koji je ikada igrao u NBA ligi.
Sport / Košarka | 06. 01. 2023. u 10:01 Bljesak.info

Nekako su stvari posložile na taj način, da svaku večer u NBA padaju neki rekordi. Što lični, što klupski, što oni koji se odnose na povijest same lige. Sada je svojih pet minuta dobio Lauri Markkanen, Finac u dresu Utah Jazza, očito najbolji iz ove zemlje koji je ikada igrao u NBA ligi.

U trijumfu Utah nad Houstonom 131:114, Lauri je zabio rekord karijere od 49 koševa, gađao je 13 od 13 s linije slobodnih bacanja, a ugrabio je i osam skokova. Po 19 poena su dodali Malik Beasley i Jordan Clarkson. Nisu ni strijelci kod Houstona bili loši, naprotiv. Green 30 poena, Porter 23, Sengun 20.

LA Clippersi nisu imali šanse protiv Denver Nuggetsa, potvrđuje to i krajnjih 122:91 Nuggetsi su nanijeli četvrti poraz u nizu Clippersima Ivice Zubca. Hrvatski je košarkaš odigrao 15:23 minuta i uz stopostotan šut iz igre 2/2 i s linije slobodnih bacanja 4/4 upisao osam koševa pridodavši tome pet skokova i jednu blokadu.

Pobjedničku momčad, kojoj je ovo 11. pobjeda u zadnjih 14 utakmica, predvodio je Jamal Murray sa 18 poena, Bones Hyland je dodao 16.

Boston Celtics su sa 124:95 bili bolji od Dallas Mavericksa. Jayson Tatum ostvario je triple-double učinak sa 29 poena, 14 skokova i 10 asistencija, a Jaylen Brown je ubacio 19 poena. Kod Dallasa, kojima je prekinut niz od sedam pobjeda, najbolji je bio Luka Dončić koji je utakmicu završio sa 23 poena.

Memphis Grizzlies su na gostovanju sa 123:115 svladali Orlando Magic. Najzaslužniji za pobjedu su bili Ja Morant koji je ubacio 32 poena i Jaren Jackson Jr. koji je dodao 31 poen uz 10 skokova. Paolo Banchero predvodio je Magic s 30 koševa i devet skokova.