Stigla prva pobjeda

Košarkašice Zrinjskog savladale Kozaru

Katarina Mihalj i Sara Erceg su predvodile Zrinjski ubacivši po 17 poena, s tim da je Katarina sakupila 11 skokova, dok kod Kozare vrijedi izdvojiti Katarinu Pajić (14 poena) i Zvjezdanu Gagić (11 poena).
Sport / Košarka | 13. 11. 2022. u 10:05 Bljesak.info

Dobre igre u prvim susretima po ulasku u društvo najboljih, košarkašice Zrinjskog 2010 su naplatile i prvom pobjedom. One su na svom parketu, savladale momčad Kozare, u utakmici na mali broj poena 55:47. Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, domaće igračice su krenule sa 10:5, ali je onda Kozara odgovorila serijom 9:0, za plus četiri nakon prvih deset minuta.

Novi preokret imamo u drugoj dionici, ovaj put domaće košarkašice s minus 6 odlaze na plus 8, na poluvremenu imaju prednost 32:26. Utakmica je definitivno prelomljena velikim dijelom u završnici treće četvrtine. U jednom trenutku je na semaforu stajalo 33:33, na ulasku u posljednju dionicu Zrinjski je vodio 43:34.

Gošće se nisu predale ni kada je Zrinjski stigao do najveće prednosti u utakmici 48:34, ali važne poene postiže Katarina Mihalj za 53:47 i vremena za preokret više nije bilo.