Mostarci slavili u Tuzli

Košarkaši mostarskog Studenta pobijedili Gradinu

Za Student su najviše pogađali Jelen Ross 25 poena, Luka Radmilović je ubacio 12, Ivica Širić 10, a Danijel Zovko 9 poena.
Sport / Košarka | 03. 03. 2019. u 21:44 Bljesak.info

U susretu 19. kola prvenstva BiH za košarkaše, u Tuzli je ekipa Gradine poražena od Studenta iz Mostara rezultatom 68:78 (16:15, 22:22, 15:19, 15:22).

Domaći sastav bio je lišen usluga prvog strijelca Dejana Bijelića, koji je ozlijeđen, čime je ''studentima'' olakšan posao.

U prvom poluvremenu igra je bila rezultatski ujednačena. Malu prednost Mostarci su ostvarili u trećoj četvrtini (15:19), da bi u posljednjoj dionici Jelen Ross, Luka Radmilović i Danijel Zovko iskoristili umor i kratku klupu Gradine, osiguravši svom timu izuzetno vrijednu pobjedu u borbi za opstanak.

U ekipi Gradine najviše poena postigli su Mirza Hrnčić 20, Mujo Tuljković 15 i Zlatko Golijanin 10.