NBA

Još jedan double-double Ivice Zubca

Zubac je odigrao 37:39 minuta i uz šut iz igre 6/9 zabio 17 koševa uz 18 skokova, tri asistencije i jednu blokadu.
Sport / Košarka | 09. 01. 2023. u 09:05 Bljesak.info

Ivica Zubac je sinoć upisao svoj 15. double double ove sezone u porazu LA Clippersa od Atlanta Hawksa, Bojan Bogdanović je zabio 20 koševa u porazu svojih Detroit Pistonsa, a Dario Šarić je imao skroman učinak u porazu svojih Phornix Sunsa.

Šest poraza

Clippersi su doživjeli šesti poraz zaredom sinoć su ih u Los Angelesu sa 112-108 nadigrali gostujući Atlanta Hawks. Zubac je odigrao 37:39 minuta i uz šut iz igre 6/9 zabio 17 koševa uz 18 skokova, tri asistencije i jednu blokadu. Kawhi Leonard je bio najbolji strijelac poražene momčadi sa 29 ubačaja

Goste je do pobjede predvodio Trae Young sa 30 koševa od čega je osam zabio u zadnjih minutu i 16 sekundi.

De'Andre Hunter je dodao 20 koševa, a Dejounte Murray 16 za Hawkse koji su uspjeli nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak u zadnjoj četvrtini.

Od Phoenix Sunsa su bolji sa 112-98 bili gostujući Cleveland Cavaliers, a Dario Šarić je utakmicu započeo u prvoj postavi no završio ju je s vrlo skromnim učinkom. On je u 26:05 minuta na terenu zabio tri koša (šut iz igre 1/3, trice 1/2) pridodavši tome četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Donovan Mitchell i Darius Garland su zabili svaki po 22 koša za Cleveland, aEvan Mobley je ubacio 14 koševa uz osam skokova i šest asistencija.

Kod Phoenixa najbolji je bio Duane Washington Jr. sa 25 ubačaja od čega je bilo pet trica. Mikal Bridges je ubacio 15, a Deandre Ayton 14 koševa uz 11 skokova za Sunse kojima je ovo šesti poraz zaredom.

20 koševa Bogdanovića

Philadelphia 76ers su u gostima sa 123-111 pobijedili Detroit Pistonse Bojana Bogdanovića koji je zabio 20 koševa u 35:49 minuta provedenih na terenu (šut iz igre 7/17, trice 1/4) te upisao dva skoka, pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

James Harden je za pobjedu Philadelphije upisao triple-double sa 20 pogodaka, 11 skokova i 11 asistencija. Tyrese Maxey je zabio 23 koša, a Montrezl Harrell 20 uz šest skokova za Philadelphiju koja vodila od početka do kraja utakmice.

U redovima Pistonsa najbolji je pojedinac bio Killian Hayes sa 26 poena, šest asistencija i tri ukradene lopte.

Pregled rezultata utakmica

Miami Heat - Brooklyn Nets 101 - 102

LA Clippers - Atlanta Hawks 108 - 112

(Ivica Zubac je odigrao 37:39 minuta za Clipperse, zabio je 17 koševa i upisao 18 skokova, tri asistencije i jednu blokadu)

Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 98 - 112

(Dario Šarić je odigrao 26:05 minuta za Phoenix, zabio je tri koša i upisao četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte)

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 96 - 104

Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 120 - 109

Memphis Grizzlies - Utah Jazz 123 - 118

Indiana Pacers- Charlotte Hornets 116 - 111

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 117 - 105

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 111 - 123

(Bojan Biogdanović je odigrao 35:49 minuta za Pistonse, zabio je 20 koševa i upisao dva skoka, pet asistencija i jednu ukradenu loptu)

1. Denver Nuggets 26 13  .667      --
  2. Minnesota Timberwolves 20 21  .488       7