OI kvalifikacije

Italija svladala Hrvatsku

Sport / Košarka | 06. 07. 2016. u 05:34 Z.S.

Hrvatsku košarkašku reprezentaciju izgubila je od Italije 67:60 u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Riju.

Nakon prvotnog vodstva Italije od 10:4 Hrvatska se uspjela vratiti i na kraju otići u drugu četvrtinu s prednošću od 23:21.

Nakon burne druge četvrtine rezultat je 35:35. Međutim kod rezultata 35:33 za Hrvatsku koš kojeg nije bilo pridodan je Italiji. Čak je i na službenoj stranici Fibe pisalo 35:33 za Hrvatsku. Uslijedila je reakcija s hrvatske klupe, ali suci nisu promjenili odluku. Za vrijeme odmora suci i delegati za pogledali su svaki poen i ustvrdili da je Italiji ipak pridodan koš pa su vratili rezultat na 35:33 za Hrvatsku.

U posljednjih šest minuta Hrvatska je ušla sa samo tri koša zaostatka (53-56), ali domaća je reprezentacija završnicu odigrala mnogo bolje i svojom drugom pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini.

Bojan Bogdanović je s 26 koševa bio daleko najefikasniji igrač hrvatske reprezentacije. Dario Šarić je uz 11 poena dodao i 10 skokova. Talijanske strijelce je s 19 koševa predvodio Marco Belinelli, dok su Danilo Gallinari i Daniel Hackett ubacili po 12 svaki.

Poraz od Italije hrvatske je košarkaše onemogućio u osvajanju prvog mjesta u skupini B. Petrovićevi izabranici će u srijedu (21 sat) morati pobijediti Tunis za osvajanje drugog mjesta i plasman u polufinale u kojem će se, po svemu sudeći, Hrvati namjeriti na Grke. Naime, ako u posljednjem dvoboju u skupini A Grčka prema očekivanjima pobijedi Meksiko bit će prva u skupini i poslati Meksikance na Talijane.