Serijom 17:2 riješili pitanje pobjednika

Hrvatska u drugom poluvremenu slomila Veliku Britaniju

Sport / Košarka | 03. 09. 2022. u 17:08 Bljesak.info

Dobro izdanje Hrvatske reprezentacije u drugom poluvremenu bilo je više nego dovoljno za na kraju sigurnih 86:65, protiv Velike Britanije.
Protiv najslabije reprezentacije u skupini Hrvatska se mučila u prvom poluvremenu, posebno u prvih 10 minuta kada su Britanci dominirali u skoku.

Čak devet od svojih ukupno 11 napadačkih skokova Britanci su sakupili u prvoj četvrtini pa je rezultat nakon devet minuta bio 17:17. Tricom Šarića Hrvatska je na mali odmor ipak otišla s prednosti 20:17. Velike probleme obrani Hrvatske pravio je Hesson koji je do poluvremena sakupio 16 poena. Imala je Hrvatska 35:26, ali je do poluvremena Velika Britanija došla na podnošljivih 37:31.

Međutim, u drugom poluvremenu, baš kao i dan ranije, jedna druga Hrvatska. Hrvatska je u treću četvrtinu ušla s većom energijom, zatvorila je prilaze svom obruču te efikasnom igrom u napadu ostvarila seriju 17:2 kojom je pobjegla na 54:33 i tako praktički riješila pitanje pobjednika.

Razlika u korist Hrvatske rasla je sve do početka četvrte četvrtine kada je bilo +35 (75:40, 77:42) nakon čega je izbornik Damir Mulaomerović odlučio na klupu povući sve startere osim Hezonje. Hrvatsku su s po 15 poena predvodili Dario Šarić, Bojan Bogdanović i Ivica Zubac, Mario Hezonja je dodao 13 uz 10 skokova, dok je Myles Hesson ubacio 18 za Veliku Britaniju.