olimpijski turnir

Hrvatska svladala Grčku i izborila finale!

Sport / Košarka | 08. 07. 2016. u 16:31 S. M.

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Grčku 66:61 u polufinalu olimpijskog turnira u Torinu i igrat će u finalu s Italijom.

Iako su bili autsajderi protiv Grčke, koja ih je pobijedila i u Zagrebu na zadnjem Eurobasketu, hrvatski košarkaši uspjeli su doći do pobjede koja im produžuje nadu za plasman na Olimpijske igre.

Hrvatska je nakon fantastične prve četvrtine (31:13) imala i 24 razlike protiv Grčke, no u drugom poluvremenu sve je prokockala. Ipak na krilima Bojana Bogdanovića (20 poena) i Darija Šarića (16) Hrvati su uspjeli sačuvati pobjedu.

Kod Grka je najbolji strijelac bio Stratos Perperoglou s 13 koševa.

Hrvatska je izborila mjesto u finalu turnira u Torinu, koje je na rasporedu u subotu s početkom u 21 sat.

Talijani su, očekivano, lako pobijedili Meksiko sa 79:54, a za domaćine se čak 10 košarkaša upisalo u strijelce, a najviše je zabio Gallinari (15 poena).

Podsjetimo, Hrvatska i Italija igrali su na startu turnira u grupnoj fazi, a domaća momčad slavila je sa 67:60. Nakon utakmice Aco Petrović se žalio na suđenje, dok mu je talijanski izbornik Ettore Messina odgovorio da ga poznaje 30 godina i da uvijek uzrok poraza traži u sucima.