Završnica Lige Herceg Bosne

HKK Mostar poveo u polufinalu play offa

Upravo je Soldom novom tricom za 94:81 potvrdio trijumf domaćeg sastava minutu i pol prije kraja utakmice.
Sport / Košarka | 22. 04. 2024. u 09:00 Bljesak.info

HKK Mostar ostvario je pobjedu u prvoj utakmici polufinala play offa Lige Herceg Bosne. U prvoj utakmici u Mostaru, domaći košarkaši su slavili rezultatom 97:85.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, na polovini prve četvrtine su vodili 14:7, ali je ekipa Mostara uspjela uhvatiti priključak. Sjajnom igrom u drugoj četvrtini, Mostar pravi preokret, pa je već na poluvremenu Rama u minusu 11 poena. Tu drugu četvrtinu košarkaši Mostara su dobili 30:16.

Druga polovina treće četvrtine pripada gostima, Mostar je imao prednost 55:44, ali su gosti uzvratili. Prije svega zahvaljujući šutu za tri poena. Pogodili su pet trica u nizu za preokret 57:59. Kada se utakmica lomila Robert Soldo je povezao pet poena, Mikulić je na drugoj strani izgubio loptu, pa je Mostar vodio 89:79, tri minute prije kraja.

Upravo je Soldom novom tricom za 94:81 potvrdio trijumf domaćeg sastava minutu i pol prije kraja utakmice. Soldo je do kraja utakmice ubacio 24 poena uz 14 asistencija. Ivano Macan je sa 17 poena bio drugi strijelac ekipe, uz samo jedan promašaj iz igre.

Matej Ostojić se zaustavio na 16 poena, Božić na 13, dok je Jeng Mansour imao više skokova nego poena (13/12). Ukupno je domaći sastav imao veliku prednost u skoku (57-33). Kod ekipe Rame, Ante Calis 26 poena, Ivica Tomić 14.