derbi lige

Golden State uništio Cleveland u reprizi finala

Sport / Košarka | 19. 01. 2016. u 07:57 I. M.

Prvi put ove sezone Golden State Warriorsi ušli su u jednu utakmicu sa statusom autsajdera. Par dana prije gostovanja kod Clevelanda Warriorsi doživjeli su težak poraz kod Detroita, a uz to su ih čekali napokon kompletni Cavaliersi.

No, Steph Curry i društvo jednostavno su razbili Cleveland na njegovom terenu (132:98) u reprizi finala iz prošle sezone. Warriorsi su pitanje pobjednika riješili već do poluvremena, a u jednom trenutku treće četvrtine imali su i plus 40.

''Radili su što su htjeli'', komentirao je LeBron James poslije utakmice.

Golden State je na omjeru 38-4, a Cleveland i dalje vodi na Istoku s 28-11.

Curry je za samo 28 minuta ubacio 35 koševa, a Andre Igoudala je dodao 20 koševa. Kod Clevelanda je James imao skromnih 16 koševa. Warriorsima je ovo bila peta uzastopna pobjeda nad Clevelandom, uključujući finale iz prošle sezone.

U ponedjeljak su Amerikanci slavili dan Martina Luthera Kinga, pa je odigrano 10 utakmica. Čak četiri otišle su u produžetak, a dvije u dva produžetka. Knicksi su nakon dva produžetka svladali najslabiju momčad lige Philadelphiju, a Charlotte je bio bolji od Utaha.

Toronto je lako svladao Brooklyn sa 112:100, a kod gostiju je Bojan Bogdanović ubacio devet koševa za 22 minute.