rekordi

Golden State posustao; Mirza Teletović srušio rekord

Sport / Košarka | 06. 04. 2016. u 07:41 S. M.

Golden State Warriorsi doživjeli su neočekivani domaći poraz od Minnesota Timberwolves 124:117 nakon produžetka.

Aktualni prvaci su si tako otežali posao u lovu na rekord Chicago Bullsa iz sezone 1995-1996, koju su Bullsi, predvođeni legendarnim Michaelom Jordanom, završili s omjerom pobjeda i poraza 72-10.

Momčad iz Oaklanda praktično je poklonila Minnesoti pobjedu s obzirom da je sredinom treće četvrtine imala 17 poena prednosti. Također, Warriorsi su na kraju posljednje četvrtine imali posljednji napad za pobjedu, no nisu ga realizirali.

Warriorsi trenutno imaju omjer 69-9 i da bi oborili rekord bit će im potrebne četiri pobjede u četiri preostala susreta prvog dijela sezone, a protivnici će im po dva puta biti, na strani i kući, San Antonio Spursi i Memphis Grizzlies.

U ostalim sinoćnjim utakmicama Memphis je na svom parketu pobijedio Chicago 108:92, zadavši tako Bullsima novi udarac u lovu na osmo mjesto Istočne konferencije i playoff. Četiri utakmice do kraja Bullsi imaju dvije pobjede manje od Detroit Pistonsa, koji su sinoć, takođe, doživjeli poraz na gostovanju u Mimamiju.

Poraz je doživjela i Utah Jazz koja se na Zapadu s Dallasom i Houstonom bori za osmo mjesto i doigravanje. Poraz Utahu 88:86 nanijeli su San Antonio Spursi u čijim redovima je Tim Duncan došao do tisućite pobjede u regularnoj sezoni.

Atlanta je svladala Phoenix Sunse (103:90) za koje je Mirza Teletović ubacio 12 koševa uz tri trice. Teletović je ove sezone ubacio 165 trica čime je srušio rekord po broju trica postignutih od strane rezervnog igrača.