puknuo niz

Golden State izgubio nakon 24 uzastopne pobjede

Sport / Košarka | 13. 12. 2015. u 09:48 S. M.

Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa od 100:105 od Los Angeles Clippersa zabio 15 koševa.

Blake Griffin i J.J. Redick su zabili svaki po 21 koš, a Chris Paul je ubacio 15 koševa uz 14 asistencija za Clipperse koji nisu pobijedili Netse na njihovom terenu od 11. prosinca 2007. DeAndre Jordan je utakmicu završio sa 12 poena i isto toliko skokova.

Kod Netsa najučinkovitiji je bio Thaddeus Young sa 18 koševa, a Jarrett Jack je ubacio 16 uz 11 asistencija.

Clippersi su pogodili 11 koševa iz svojih prvih 15 pokušaja, ali nisu stvorili značajniju prednost do serije od 10-0 u drugoj četvrtini kada su stvorili prednost od 42:26. Zadržali su prednost i u jednom trenutku je povećali i na 18 koševa i ni u jednom trenutku nisu bili ugroženi sve dok u zadnjoj četvrtini Netsi nisu počeli namjerno raditi prekršaje na Jordanu. Brooklyn se približio u par navrata na dva koša razlike, ali bi onda Paul i Griffin izvukli Clipperse uzastopnim koševima.

Rekordni početak sezone sa 24 uzastopne pobjede Golden State Warriorsa prekinut je sinoć kada su bolji od njih sa 108:95 bili Miwaukee Bucksi. Warriorsi nisu poraženi u zadnjih 28 utakmica ako se računaju zadnje četiri utakmice prošle sezone.

Najdulji pobjednički niz u NBA drže Los Angeles Lakersi uz sezone 1971./72. sa 33 pobjede i njih je također zaustavio Milwaukee.

Greg Monroe je predvodio Buckse sa 28 pogodaka. Kod Warriorsa najbolji je bio Stephen Curry sa također 28 postignutih poena.