bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Po drugi put u povijesti

Fenerbahçe na krovu Europe

Nigel Hayes-Davis je MVP Final Foura. Naslijedio je Ekpea Udoha, koji je bio MVP Final Foura kada je Fenerbahçe prvi put postao prvak Eurolige 2017. godine.
25.05.2025. u 22:03
text

Čiste emocije. Na klupi Fenerbahçea. Od Sarasa Jasikevičiusa do iskusnog Nicole Mellija. Drugi put u povijesti, Fenerbahçe je prvak Europe. Nakon osam godina. Trener Jasikevičius je ušao u društvo odabranih. Trenera i igrača koji su osvajali Euroligu.

Svi su očekivali finale Panathinaikos - Olympiakos, na kraju smo dobili Fenerbahçe i Monaco. Monaco je vodio u drugoj četvrtini 32-23, ali u preostale četiri minute košarkaši ove ekipe su pogodili jedno slobodno bacanje. U nastavku nakon poena McColluma, Fener ide prvi put u večerašnjem susretu na deset razlike. Kada se utakmica lomila, Gudurić pogađa dva slobodna i tešku tricu za 74-64.

Na drugoj strani Mike James nije mogao ništa pogoditi, Diallo je zbog pet prekršaja morao na klupu i Monaco jednostavno nije mogao ispratiti Fenerbahçe. Završilo je na kraju 81-70. James je šutirao za tri poena 2/7, za dva 4/12.

Opet James je bio drugi strijelac Monaca sa 17 poena, Diallo je bio prvi s 19. S druge strane Nigel Hayes Davis 23 poena, s linije slobodnih bacanja 14/14, uz devet skokova. Marko Gudurić je napokon uzeo naslov prvaka Europe, 19 poena uz tri promašaja iz igre. Davon Hall i Wade Baldwin su ubacili po 13.

Nigel Hayes-Davis je MVP Final Foura. Naslijedio je Ekpea Udoha, koji je bio MVP Final Foura kada je Fenerbahçe prvi put postao prvak Eurolige 2017. godine.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO