Druga ABA lige

Derbi začelja: Sloboda slavila protiv Sparsa

Derbi začelja regionalne lige, u kojem su snage odmjerila dva predstavnika BiH, pripao je Slobodi.
Sport / Košarka | 11. 12. 2019. u 21:21 Fena

Sloboda je sa 77:73 (19:13, 20:26, 21:13, 17:21) pobijedila sarajevski Spars u bosanskohercegovačkom okršaju u 11. kolu Druge ABA lige igranom u srijedu navečer u dvorani Mejdan u Tuzli.

U derbiju začelja Tuzlaci su od početka diktirali tempo i bili su u vodstvu, osim pretkraj poluvremena, kada su gosti prednost domaćih od desetak koševa okrenuli u svoju korist 33:37 (19. minuta, Klavžar).

Rezultat na poluvremenu je ipak bio u egalu – 39:39, a izabranici trenera Damira Mulaomerovića već u prvom napadu poveli su 42:39 i prednost nisu ispuštali, stalno je povećevajući.

Pogotkom Gegića Sloboda je u 26. minuti imala najveću prednost (57:43), koju su igrači Sparsa do kraja uspjeli tek smanjiti, ali ne i izbjeći deseti poraz u ligi, dok je ovo treća pobjeda tuzlanskih košarkaša.

U pobjedničkom sastavu Manjgafić je postigao 21, Gregg 20, a Čampara 11 koševa.

U ekipi Sparsa Kamenjaš je ubacio 22, a Vrabac 21 koš.

Na početku utakmice minutom šutnje odana je počast preminulom bivšem košarkašu Sloboda Dite, Nedimu Abdiću (38).