Zubac dobar, Bojan skroman

Curry kao ozlijeđen, a ubacio 40

Curry je u svom stilu ubacio 40 poena uz šut 15/27, a pogodio je 9 trica iz 16 pokušaja. Cavsi koji imaju problema s ozljedama i rosterom nisu mogli parirati Golden Stateu.
Sport / Košarka | 19. 11. 2021. u 10:17 Bljesak.info

Golden State Warriorsi su i dalje momčad s najmanje poraza u dosadašnjem dijelu sezone u NBA ligi. Do sada su poraženi dva puta, dok su upisali ukupno trinaest pobjeda. Iako je Curry bio upitan za nastup na utakmici protiv Clevelanda zbog lakše ozljede kuka, on ne samo da ja igrao nego je i predvodio Warriorse do novog trijumfa.

Curry je u svom stilu ubacio 40 poena uz šut 15/27, a pogodio je 9 trica iz 16 pokušaja. Cavsi koji imaju problema s ozljedama i rosterom nisu mogli parirati Golden Stateu, završilo je 89:104 uz 25 poena koji je postigao najefikasniji u domaćim redovima Darius Garland.

Ivica Zubac je odigrao solidnu utakmicu, za 27 minuta je uspio postići 13 poena te je dodao 7 skokova i 2 asistencije, ali opet to nije previše pomoglo LA Clippersima koje su poraženi od Memphisa, 120:108. Zanimljiv je bio duel Ja Moranta s jedne i Paula Georgea s druge strane. Uspješniji je bio igrač Memphisa koji se zaustavio na 28 poena, pet više od Georgea.

Bojan Bogdanović je u prethodne dvije utakmice bio najbolji igrač Utah Jazza, protiv Toronta su to bili Donovan Mitchell i Rudy Gay. Pomenuta dvojica košarkaša su ugradila po dvadeset poena u slavlju njihove momčadi 119:103. Nije nevažno spomenuti da je za Gaya ovo bila prva utakmica u dresu "Jazzera" nakon što je ovog ljeta došao iz San Antonija, a sve do sada imao problem s ozljedom.

Bogdanović je za 25 minuta ubacio 7 poena uz šut 3/9, odnosno 1/5 za tricu, a imao je i 6 asistencija te 4 skoka. Kod Toronta najbolji je bio Gary Trent s 31 poenom.

Philadelphia i dalje nekako gura bez svojih najvećih zvijezda Joela Embiida i Bena Simmonsa. Sada su se Sixersi vratili neokrznuti iz Ball Arene. Bolje rečeno tamo su prekinuli niz od pet utakmica bez pobjede.

Tyrese Maxey zabio je 22 poena, Seth Curry dodao je 20, odličan posao je napravio rookie Charles Bassey koji je limitirao Nikolu Jokića na samo tri poena u nastavku utakmice.Nuggetsi su šutirali 36% iz igre u svom drugom uzastopnom porazu nakon niza od pet pobjeda. Opet, bez obzira na drugo poluvrijeme, Jokić nije opće bio loš, naprotiv. Srpski košarkaš još je jednom koketirao s triple-doubleom te utakmicu završio s 30 poena, 10 skokova i 7 asistencija, ali osim Willa Bartona (19p, 9s, 8a), nije imao drugih raspoloženih suigrača. Sixersi su, s druge strane, imali šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena. Trener Denvera Michael Malone je isključen na 6:05 prije kraja treće četvrtine.

Washington je do sinoć držao vrh Istoka, ali onda su došli u goste Miamiju koji im je 'očitao lekciju'. Jimmy Butler se vratio u redove Heata nakon ozljede te imao 32 poena, 5 asistencija, 4 ukradene lopte i 3 skoka, a uz Bama Adebaya (20p, 9s) i Gabea Vincenta (18p, 3a), to je bilo dovoljno za Wizardse kod kojih je Bradley Beal ubacio 30 poena te imao 6 skokova i 5 asistencija dok je Kyle Kuzma imao 19 poena, 13 skokova i 7 asistencija.