Euroliga

Crvena Zvezda u Beogradu slavila protiv ruskog Khimkija sa 90:78

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Boriša Simanić s 18 poena, zatim Billy Baron sa 17 te Perperoglu s 15 poena.
Sport / Košarka | 01. 11. 2019. u 08:21 Bljesak.info

Košarkaška ekipa Crvene Zvezde savladala je u Štark Areni u Beogradu ekipu ruskog Khimkija rezultatom 90:79, u šestom kolu Eurolige, javlja Anadolija.

Zvezda je dominirala od samog početka susreta, što potvrđuje i rezultat nakon prve četvrtine i vodstvo od 28:22. Crvena Zvezda je na poluvremenu imala rezultat 50:41.

"Crveno-bijeli" su najbolju igru pokazali tek u trećoj četvrtigni u kojoj su zabilježili 30 koševa, što je duplo više u odnosu na gostujuću ekipu Khimkija, koji su zabilježili tek 15 poena.

Nešto bolja igra gostiju u završnici susreta, u posljednjoj četvrtini bilježe 22, a domaćin 10 poena. Rezultat je na kraju bio 90:78.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Boriša Simanić s 18 poena, zatim Billy Baron sa 17 te Perperoglu s 15 poena. U ekipi Khimkija izdvojili su se Shved sa 14 i Booker s 13 poena.