ABA liga

Cedevita uvjerljiva protiv Olimpije, Cibona stradala kod FMP-a

Prvak Hrvatske Cedevita s uvjerljivih +24 slavila je na domaćem parketu protiv Olimpije dok je Cibona teško stradala kod FMP-a
Sport / Košarka | 04. 11. 2017. u 21:33 Bljesak.info

Košarkaši Cedevite u susretu su 7. kola regionalne ABA lige u Domu sportova svladali ljubljansku Olimpiju sa 84:60 (23:15, 13:13, 19:14, 29:18).

Susret je bio neizvjestan do završnice treće četvrtine kada je bilo 44:40 za Cedevitu, no potom je uslijedila 9:0 serija hrvatskog prvaka kojom se odvojila na 53:40 i mirnije ušla u posljednjih 10 minuta.

Cedevitu je predvodio Andrija Stipanović sa 18 koševa, dok je Devin Oliver sa 13 ubačaja bio prvi strijelac Olimpije, piše Hina.

Nakon sedam kola Cedevita je na omjeru pobjeda i poraza 5:2, a Olimpija na 2:5.

Ranije u subotu Cibona je izgubila na gostovanju kod FMP-a sa 79:99 (19:26, 21:29, 25:18, 14:26).

Cibona je u beogradskom predgrađu Železniku odigrala skandalozno loše prvo poluvrijeme, pogotovo u fazi obrane u kojoj nije pokazala nikakav angažman. Domaći su to iskoristili i postigli 55 koševa što im je donijelo 15 pogodaka prednosti na poluvremenu.

Cibona je u nastavku zaigrala angažiranije, tijekom treće četvrtine u nekoliko navrata smanjila na devet razlike, da bi serijom 15:3 krajem trećeg i početkom četvrtog dijela stigla na samo 76:72, a pri tom rezultatu je imala i napad. Pokušaj trice Marka Tomasa nije bio precizan, a zatim je FMP uzvratio s dvije uspješne akcije za po tri poena i pobjegao na 82:72. U samoj završnici Cibona se "raspala" i na kaju doživjela uvjerljiv poraz, piše Hina.

Luka Žorić je sa 15 ubačaja bio najefikasniji kod Cibone, dok je Filip Čović sa 23 koša i 10 asistencija predvodio FMP.

Nakon sedam kola Cibona ima učinak od tri pobjede i četiri poraza, a FMP četiri pobjede i tri poraza.