Euroliga

Cedevita preko Anadolu Efesa do druge pobjede u Top 16

Sport / Košarka | 21. 01. 2016. u 20:26 Z.D.

U 4. kolu grupe E Top 16 Eurolige Cedevita je u Košarkaškom centru "Dražen Petrović" u Zagrebu pobijedila turski Anadolu Efes rezultatom 84:80, javlja Agencija Anadolija.

U vrlo zanimljivoj i krajnje neizvjesnoj utakmici Cedevita je na kraju uspjela svladati favoriziranu ekipu Anadolu Efesa sa 84:80.

U prvoj četvrtini meča, Cedevita je bila bolja rezultatom 24:20. U drugoj četvrtini turska ekipa je zaigrala mnogo bolje i na kraju ostvarila rezultat 27:23.

Nakon poluvremena, u trećoj četvrtini Cedevita je nastavila s dobrom igrom te bila bolja sa 18:12. U zadnjoj četvrtini Anadolu Efes je bio bolja ekipa sa 21:19, što im ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

Zagrepčani nakon prva četiri kola imaju dvije pobjede i dva poraza, koliko ima i ekipa istanbulskog Anadolu Efesa.