Božićni NBA derbi

Cavsi preokretom do pobjede nad Warriorsima

Sport / Košarka | 26. 12. 2016. u 09:07 S.K.

U velikom božićnom derbiju NBA lige, sudaru klubova koji su igrali posljednja dva finala, prvaci Cleveland Cavaliersi pobijedili su Golden State Warriorse 109:108, a pobjednički koš zabio je Kyrie Irving 3.4 sekunde prije kraja.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj su Warriorsi vodili veći dio utakmice, a početkom četvrte četvrtine imali su i 14 poena prednosti (94:80), no završnica dvoboja ipak je pripala Cavsima, piše HRT.

U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 103:103 nakon čega je uslijedila prava drama. LeBron James je sjajnim zakucavanjem doveo aktualne prvake u tek drugo vodstvo u susretu (105:103).

Izjednačio je Klay Thompson, a zatim je Stephen Curry tricom vratio goste u vodstvo (108:105). Irving je smanjio na 107:108, a nakon što je gostima isteklo vrijeme za napad, Cavsi su dobili priliku za pobjedu 13 sekundi prije kraja susreta.

Priliku je iskoristio Irving zabivši 3,4 sekunde prije kraja za pobjedu 109:108.