Vratio se LeBron

Bostonu derbi, Warriorsi mogu i bez Curryja

Los Angeles Lakersima vratio se LeBron James, ali to im nije pomoglo da izbjegnu poraz u susretu protiv Boston Celticsa. Jayson Tatum je s 37 poena (šut 13-26, trice 4-9) i 11 skokova zasjenio povratak LeBrona Jamesa nakon osam utakmica (ozljeda trbu
Sport / Košarka | 20. 11. 2021. u 12:19 Bljesak.info

Golden State Warriorsi i dalje pobjeđuju, bez obzira na to što na parketu nema Stepha Curryja, Draymonda Greena i Andrea Iguodale. Međutim, tu su igrači poput Jordana Poolea i Andrewa Wigginsa. Poole je u prvom poluvremenu postigao 22 od svoja rekordna 32 poena u sezoni, dok je Wiggins dodao 27, pomažući Golden State Warriorsima da slomili otpor Detroit Pistona za konačnih 105:102.

Golden State je u posljednju četvrtinu ušao sa 16 poena prednosti, međutim Pistonsi su prijetili, čak su mogli utakmicu odvesti u produžetka, ali trice promašuju Jerami Grant i Frank Jackson. Kod poraženih Frank Jackson ubacio je 27 poena, a po 19 su dodali Jerami Grant i Cade Cunningham.

LA Clippersima nije bilo dovoljno ni 20 poena koliko su imali u jednom trenutku, jer su odigrali poprilično loše drugo poluvrijeme protiv New Orleansa koji je na kraju upisao trijumf 94:81.Josh Hart je odradio dobar posao u napadu, postigavši 19 poena, ali je u obrani bio još bolji i korisniji čuvajući Paula Georgea.

Paul George je šutirao 8-26, ukupno su pogodili tek 34 od 90 lopti što je manje od 40 posto, (37,8 posto). Ivica Zubac je utakmicu završio s osam poena (4/5 za dva) i 11 skokova te četiri asistencije. George je stao na 19 poena (šut 8/26), sedam skokova i šest asistencija, a Nicolas Batum dodao je 12 poena. Kod New Orleansa je svakako prvo ime bio Litvanac Jonas Valanciunas s 26 poena i 13 skokova.

Los Angeles Lakersima vratio se LeBron James, ali to im nije pomoglo da izbjegnu poraz u susretu protiv Boston Celticsa.
Jayson Tatum je s 37 poena (šut 13-26, trice 4-9) i 11 skokova zasjenio povratak LeBrona Jamesa nakon osam utakmica (ozljeda trbušnog mišića) u utakmici dva najtrofejnija NBA kluba. Tatum je odlične pomagače imao u Marcusu Smartu (22) i Dennisu Schröderu (21), dok je s druge strane najviše ubacio Anthony Davis (31), pa James (23). U svakoj četvrtini košarkaši Bostona su uspjeli postići trideset ili više poena, a kada tako igraju onda ih teško savladati.

"Nadnaravan je trenutak kad su u dvorani Bill Russell i Paul Pierce, prvi je NBA legenda, drugog sam gledao kako igra, a sada on gleda mene, rekao je uz smijeh Tatum koji je pogodio neke važne poene. Recimo ona trica nakon koje je postalo jasno tko pobjeđuje u ovom susretu, za 116:99 na pet minuta prije kraja.

James Harden je u odsustvu Kevina Duranta predvodio Brooklyn do pobjede izborene na jedvite jade protiv slabašnog Orlanda. Bilo je 115:113, a Harden se mučio sa šutom (7-25, trice 3-13), ali je zato kampirao na crti slobodnih bacanja i bio vrlo efikasan (19-20). Netsi su u drugoj četvrtini zaostajali 19 koševa, a poveli su u trećoj sa 73:70 nakon dvije trice Pattyja Millsa.Patty Mills je dodao 22 poena, a LaMarcus Aldridge 11 od svojih 15 u četvrtoj četvrtini.

Jalen Suggs zabio je 21, a Franz Wagner i Chuma Okeke po 17 za Magic.Millsove uzastopne trice donijele su Netsima vodstvo od 73:70 na 7:15 do kraja treće četvrtine. Bilo je to njihovo prvo vodstvo od početka utakmice.