NBA

Boston deklasirao Golden State, Nurkićev Portland poražen od Memphisa

U timu Portlanda najefikasniji je bio CJ McCollum s 27 poena, dok je bh. košakaš Jusuf Nurkić imao učinak od šest poena, deset skokova, devet asistecnija i dvije blokade.
Sport / Košarka | 06. 03. 2019. u 09:42 Bljesak.info

Veliko iznenađenje u sjevernoameričkoj NBA ligi sinoć su priredili košarkaši Boston Celticsa, koji su u gostima deklasirali aktualne prvake NBA lige Golden State Warriorse sa 128:95.

Boston je od prve minute utakmice bio bolji protivnik i već nakon prve četvrtine imao je osam poena razlike, a do poluvremena prednost gostujućeg tima dosegla je 25 poena.

Do kraja susreta odnos snaga na terenu se nije mijenjao, te su Celticsi upisali vrijednu pobjedu.

U timu Celticsa pet igrača je imalo dvocifreni učinak, a istaknuo se Gordon Hayward s 30 poena. Kyrie Irving je dodao 19 poena i 11 asistencija, a Jaylen Brown 18 poena.

U taboru NBA prvaka najefikasniji je bio Stephen Curry s 23 poena.

Golden State predvodi zapadnu konferenciju s učinkom od 44 pobjede i 20 poraza, dok je Boston peti na istoku s 39 pobjeda i 26 poraza.

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su na gostovanju kod ekipe Memphis Grizzliesa sa 120:111.

Memphis je do 26. ovosezonske pobjede došao na krilima Mikea Conleya, koji je upisao rekord karijere s 40 postignutih poena.

Portland je nakon ovog poraza peta ekipa zapadne konferencije, četvrta je Oklahoma, dok je na treće mjesto nakon šeste vezane pobjede "skočila" ekipa Houstona.