Kup Mirze Delibašića

Bosna svladala Široki za svoj prvi naslov nakon 14 godina

Košarkaši Bosne osvojili su Kup Mirze Delibašića pobijedivši u finalu Široki s 83:73.
Sport / Košarka | 17. 02. 2024. u 18:56 M.V. | Bljesak.info

Nakon godina dominacija Igokee košarkaški Kup Bosne i Hercegovine ima novog vlasnika. Kup Mirze Delibašića osvojili su košarkaši Bosne koji su u finalu svladali Široki s 83:73.

Završnica Kupa BiH igrala se u Sarajevu. Široki je u polufinalu svladao Leotar sa 73:66, dok je Bosna iznenadila branitelja naslova Igokeu, pobijedivši je sa 86:69.

Finale je bilo neizvjesno do kraja treće četvrtine kada je bilo 61:61, no u zadnjih 10 minuta domaći su odigrali odličnu obranu i na kraju zasluženo slavili pobjedu. Vojin Ilić postigao je 26 koševa, Dontay Caruthers 15, a ključnu tricu pogodio je Haris Čurevac (11 poena).

Kod Širokog je Zach Nutall imao 19 poena, a Mateo Čolak 16 koševa i 11 skokova.

Ovo je Bosni bio prvi trofej uopće nakon 2010. godina, kada je također osvojila Kup BiH.