nba

Bojan sve slabiji, Mirza sve bolji; Warriorsi pišu povijest

Sport / Košarka | 23. 11. 2015. u 08:57 I. M.

Brooklyn Netsi su se sinoć osvetili Boston Celticsu za poraz od prije dva dana, pobijedivši ih sa 111:101, a Bojan Bogdanović je u 18:24 minute provedene na terenu zabio pet koševa.

Brooklyn je do pobjede vodio raspoloženi Brook Lopez sa 23 postignuta poena i 10 skokova, a Jarrett Jack je zabio 13 od ukupno 22 koša u zadnjoj četvrtini. Bojan Bogdanović je uz pet koševa dodao i tri skoka.

Mostarac u posljednje vrijeme nije u formi. Protiv Sacramenta je 13. studenog imao 15 poena, a u sljedećih pet utakmica ukupno je zabio 19.

Joe Johnson je dodao 17 koševa za Netse. Kod Celticsa najbolji su bili Isaiah Thomas i Avery Bradley koji su svaki zabili po 27 koševa.

New Orleans Pelicansi svladali su Phoenix Sunse sa 122:116 uz fantastičnu partiju Anthonyja Davisa (32 poena, 19 skokova). Mirza Teletović za Sunse igra sve bolje, otkako ima veću minutažu. Sinoć je zabio 11 poena i u zadnjih pet utakmica četiri puta je bio dvoznamenkast.

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi slavili su u Denveru sa 118:105 za 15. uzastopnu pobjedu. Time su Warriorsi izjednačili drugi najbolji start u povijesti, a ako večeras pobijede loše Lakerse oborit će rekord svih vremena.

LA Lakers - Portland Blazers 93-107
Brooklyn Nets - Boston Celtics 111-101
Denver Nuggets - Golden State Warriors 105-118
Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 117-114
New Orleans Pelicans - Phoenix Suns 122-116
LA Clippers - Toronto Raptors 80-91