Sacramento

Bogdanovićevih 26 koševa u pobjedi Utaha

Sport / Košarka | 13. 03. 2022. u 09:25 Bljesak.info / H

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović imao je sjajnu večer sinoć, u pobjedi svojih Utah Jazza od 134-125 nad gostujućim Sacramento Kingsima zabio je 26 koševa.

Bogdanović je na terenu proveo 34:39 minuta i uz šut iz igre 7/16 (trice 4/10) stigao do 26 koševa čemu je dodao četirI skoka i dvije asistencije. Najbolji pojedinac Utaha bio je Jordan Clarkson koji je utakmicu završio sa 45 koševa, a Donovan Mitchelle je dodao 25 koševa, šest asistencija i pet skokova.

Sacramentu nije pomogao ni 41 koš De'Aarona Foxa koji je upisao i 11 asistencija. Utah je četvrti na Zapadu s o mjerom pobjeda i poraza 42-25, a Sacramento Kings 13. s omjerom 24-45.

Golden Warriors su sa 122-109 nadigrali Milwaukee Buckse,a  do pobjede ih je predvodio Klay Thompson sa 38 ubačaja od čega je osam trica.

Pratio ga je Jordan Poole sa 30 koševa, a Andrew Wiggins je dodao 21 koš.

Giannis Antetokounmpo je bio najbolji u redovima Milwaukeeja sa 31 poenom, dok je Khris Middleton ubacio 18.

Golden State je treća momčad Zapada sa 46 pobjeda i 22 poraza, a Milwaukee je drugi na istoku sa 42 pobjede i 26 poraza.

Minnesota Timberwolves su na gostovanju sa 113-104 pobijedili prvoplasiranu momčad Istoka Miami Heat. Jaylen Nowell je u pobjedu gostujuće momčadi zabio 16 koševa, a Karl-Anthony Towns je dodao 15 i deset skokova. Minnesoti je ovo sedma pobjeda u osam zadnjih utakmica i sada je sedma na Zapadu s omjerom  pobjeda i poraza 39-30.

Kod Miamija najbolji je bio Tyler Herro sa 30 koševa, od čega je 18 ubacio u drugoj četvrtini. Bam Adebayo je dodao 19 koševa i 12 skokova za Heat.

Chigao Bulls su kod kuće sa 101-91 bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a  do pobjede su ih vodili DeMar DeRozan sa 25 koševa  i Nikola Vučević sa 20 koševa i 14 skokova.

Chicago je četvrti u Istočnoj konferenciji sa 41 pobjedom i 26 poraza, a Cleveland šesti s omjerom 38-29.

U Denveru su Toronto Raptors sa 127-115 svladali domaće Nuggetse najviše zahvaljujući Pascalu Siakamu koji je utakmicu završio sa 33 ubačaja. Scottie Barnes je dodao 25 koševa, deset asistencija i osam skokova.
Kod Denvera je Nikola Jokić zabio 26 koševa uz deset skokova i sedam asistencija. Toronto je sedmi na Istoku i ima 37 pobjeda i 30 poraza, dok je Denv er šesti na Zapadu sa 40 pobjeda i 28 poraza.

Portland Trail Blazers su kod kuće sa 127-118 nadigrali Washington Wizardse, a Josh Hart je za pobjedu zabio 44 koševa, od čega 28 u prvom poluvremenu.

Indiana Pacers su na gostovanju sa 119-108 bili bolji od San Antonio Spursa a do pobjede su ih vodili Duane Washington Jr. i Tyrese Haliburton sa po 19 koševa svaki.