Jedna utakmica odgođena

Bogdanović i Pistonsi zapeli u snijegu, Nurkić ponovo aut

Jusuf Nurkić je na parketu proveo dvije minute, morao je izaći iz igre zbog nove ozljede. Opet je u pitanju list i po svemu sudeći slijedi opet pauza za reprezentativca BiH. O njegovom tradeu sve se nekako glasnije priča.
Sport / Košarka | 02. 02. 2023. u 09:33 Bljesak.info

Po programu je trebalo biti odigrano deset utakmica, ali je jedna odgođena. Bojan Bogdanović i njegovi Detroit Pistonsi ostali su "zarobljeni" u Dallasu gdje su prije dva dana poraženi od Mavericksa. Za nastale probleme i njihovu odgodu utakmice s Washington Wizardsima krivi su teški vremenski uvjeti, odnosno snježna oluja zbog kojeg je otkazana većina letova iz Dallasa.

"Kontrolirali smo utakmicu, mislio da je priča zaključena, ali su oni iskoristili naše greške. Sve što smo radili do određenog trenutka prestali smo i onda smo dobili ono što smo i zaslužili" pojasnio je trener Warriorsa Steve Kerr.

Košarkaši Golden State su uspjeli izgubiti čak devet lopti između četvrte četvrtine i produžetka. Curry je poentirao za 110:110, 78 sekundi prije kraja, što je sasvim dovoljno vremena za jedne i druge, ali u tom preostalom periodu košarkaši Minnesote su promašili četiri trice, Russell je zadnji šutirao, Curry kod Golden Statea.

Pobjedu Minnesote u produžetku je potvrdio Ried zakucavanjem za 119:114, osam sekundi prije kraja. Stephen Curry upisao je 29 poena, 10 skokova i tri asistencije, a kod Minnesote su najraspoloženiji bili D‘Angelo Russell s 29, Anthony Edwards s 27 te Naz Reid s 24 poena.

Boston je na svom parketu razbio Brooklyn Netse 139:96. Jayson Tatum s 31 poenom i Jaylen Brown s 26 predvodili su domaći sastav, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Kyrie Irving koji je upisao 20 poena.

Sjajnu utakmicu odigrali su Atlanta Hawksi na gostovanju kod Phoenix Sunsa, krajnjih 100:132 dovoljno govori kako su izgledali gosti. Mikal Bridges bio je prvi strijelac susreta s 23 poena, dok je kod gostiju najviše ubacio Dejounte Murray (21p). Hrvatski reprezentativac Dario Šarić na terenu je proveo 21 i pol minutu te pritom upisao 11 poena, pet skokova i tri asistencije. Bojan Bogdanović je također bio dobar s 18 poena uz dva skoka i tri asistencije.

Najbolji individualni učinak večeri ostvario je Damian Lillard koji je ubacio 42 poena uz 10 asistencija i osam skokova u 122:112 pobjedi Portland Trail Blazersa nad Memphis Grizzliesima za koje je, pak, briljirao Ja Morant s 32 poena, 12 asista i devet skokova.

Jedini triple-double večeri zabilježio je Torontov Fred Van Vleet (34p, 12s, 10a), no Raptorsi su sa 128:131 izgubili od Utah Jazza koje je do trijumfa predvodio Lauri Markkanen s 28 poena i 13 skokova, a sjajan učinak zabilježio je i Walker Kessler (17p, 14s).