ABA liga 2

Sjajni HKK Široki čeličnom obranom razbio Helios na Pecari

Najbolji u redovima domaćina bili su Dario s 19 i Mateo Drežnjak s 15 poena, dok je goste predvodio Blaž Mahkovic s 15 poena.
Sport / Košarka | 19. 12. 2019. u 08:18 Bljesak.info

HKK Široki je u 12. kolu ABA 2 lige na Pecari pobijedio KK Helios Suns Domžale rezultatom 75:58.

Obje momčadi su utakmicu dočekale s istim omjerom od šest pobjeda i pet poraza.

U prvom dijelu sezone, Helios je pobijedio Široki 84:70, ali je Široki u utakmicu ušao kao blagi favorit zbog dobre forme i domaćeg parketa.

Gosti iz Slovenije dobro su se držali tijekom prvog poluvremena kada su nekoliko puta čak imali i prednost no domaći tim je dobrom završnicom na veliki odmor otišao s prednošću od 41:37.

No treći period odredila je krajnji smjer ove utakmice. Izabranici Hrvoja Vlašića zaigrali su sjajnu obranu koja je Heliosu u 3/4 dozvolila samo 11 poena te je Široki u zadnjih 10 minuta ušao sa sigurnih 15 razlike.

Na kraju je zadnja četvrtina donio skromnu košarku no i ona je otišla na stranu domaćina koji je na kraju zabilježio i više nego sigurnu pobjedu 75:58.

Široki će u sljedećem kolu na Pecari ugostiti ekipu Rogaške.