ABA liga 2

Bosna poražena u Beogradu

'Studenti' su dobro otvorili meč, te su nakon pet minuta imali prednost od pet koševa. Ta serija se nastavila do prvog poluvremena kada je Bosna vodila 32:27.
Sport / Košarka | 02. 11. 2017. u 19:18 Fena

Košarkaši Bosna Royal u četvrtak navečer su u Beogradu poraženi od ekipe Dynamic rezultatom 73:65 u okviru četvrtog kola ABA 2 lige.

Međutim, u drugom dijelu susreta domaća ekipa preokreće rezultat koji je održavala do kraja meča. Ovo je treći poraz Bosne u tom natjecanju, a imaju jednu pobjedu.

Dorćolski tim je predvodio Krstić sa 20 poena uz pet skokova i tri asistencije, a pratili su ga Đurasović sa 16 poena i osam skokova, te Aldridge sa 15 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u redovima 'Studenata' bio je Knežević sa 18 poena, a dvocifren učinak imao je još samo Šturanović sa 12, a stigao je i do double-double sa 14 skokova.