NBA

14 koševa i 15 skokova Zubca u pobjedi Clippersa nad Pistonsima

Clippersi su osmi na Zapadu s omjerom 36-34.
Sport / Košarka | 14. 03. 2022. u 09:36 Bljesak.info

LA Clippersi koji su slavili 106-102 u gostima kod Detroit Pistonsa, a Ivica Zubac je u pobjedu ugradio 14 koševa i 15 u 30 odigranih minuta.

Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka iz druge četvrtine, a igrač utakmice je bio Marcus Morris s 31 košem. Kod Detroita najbolji Cade Cunningham s 23 koša, 10 asistencija i devet skokova.

Kevin Durant je s 53 poena vodio Brooklyn Netse do pobjede protiv New York Knicksa, dok je njegov suigrač Kyrie Irving bio u dvorani kao gledatelj jer nije cijepljen protiv Covid-19. Prema njujorškim zdravstvenim pravilima, Kyrie Irving ne može igrati nijednu utakmicu u gradu, bilo kod kuće, ili, kao u nedjelju navečer, u Knicksovom Madison Square Gardenu, ali nakon ublažavanja mjera, može pratiti susrete kao gledatelj.

“To je smiješno”, rekao je Durant nakon utakmice. "Nema smisla. Boje se za našu sigurnost? Na početku sezone ljudi nisu razumjeli što se događa, ali sada je to smiješno i glupo".

Na parketu se također istaknuo Kevin Durant igrom oštrom, imao je 53 poena, 6 skokova, 9 asistencija, te odlučujuću tricu 56 sekundi od kraja. Durantu je to osmi put u karijeri da je premašio 50 poena u utakmici, a drugi ove sezone. Nakon ovog trećeg uzastopnog uspjeha, Brooklyn ostaje osmi na istoku, četiri mjesta ispred Knicksa, prenosi Hina.

Dallas je slavio u Bostonu (95-92), donekle pokvarivši proslavu umirovljenja dresa bivšeg All-Stara, NBA prvaka u 2008. sa Celticsima, Kevina Garnetta.Mavsi su ponovno mogli računati na svog slovenskog superstara Luku Dončića, autoru 26 poena, 8 skokova i 8 asistencija, a Luka je asistirao za pobjednički koš Spenceru Dinwiddieju na 11 sekundi od isteka vremena.

U derbiju Zapada, Phoenix Sunsi su na uvjerljiv način stigli do 54. pobjede svladavši Los Angeles Lakerse s 140-111. Već u prvoj četvrtini Lakersi su primili 48 koševa i upali u zaostatak od 26 poena, što se i povećalo dokraja. Razlog za slavlje imao je LeBrona James - postao je prvi igrač u povijesti NBA koji je sakupio 30.000 poena, 10.000 skokova i 10.000 asistencija u karijeri.

Philadelphija je s 116-114 slavila u produžetku u Orlandu, s Joelom Embiidom (35 poena i 16 skokova) i Jamesom Hardenom (26).