Iznimno teška utrka

Vinko Sliško pobjednik Šujičkog polumaratona

Sport / Flash | 05. 08. 2017. u 15:14 Z.D.

Vinko Sliško pobijedio je na 11. Šujičkom polumaratonu koji je u subotu po ekstremno visokim temperaturama održan na relaciji Kupres –Šujica, u dužini od 21,1 km.

Start je bio na južnom prilazu Kupresa na nadmorskoj visini od 1.200 metara, a cilj u središtu Šujice.

Drugo mjesto osvojo je Slaviša Bunić iz Prijedora, a treće Dalibor Vujević iz Splita.

Od natjecateljki prva kroz ciljnu ravninu prošla je Mađarica Tunde Szabo, druga je bila Nikolina Šustić iz Splita, dok je treće mjesto osvojila trostruka bh olimpijka iz Prijedora i pobjednica Zagrebačkoga maratona Lucie Kimani.

Polumaraton je ove godine imao rekordan broj natjecatelja, njih 195 , od kojih je većina završila utrku iako je prosječna temperatura na stazi bila visokih 34 Celzijeva stupnja.

Danas je održana i dječja utrka na 800 metara. Od dječaka pvi ciljnu ravninu prošao Luka Škorić iz Tomislavgrada, dok je kod djevojčica najbrža bila Magdalena Duvnjak iz Zagreba.

Jedanesto izdanje Šujičkog polumaratona održano je u organizaciji Sportskog društva ''Šujica šport''.