ZOI Soči

Vic Wild donio Rusiji zlato u paralelnom veleslalomu

Sport / Flash | 19. 02. 2014. u 15:12 D.L.

Ruski snowboarder Vic Wild, koji se ranije natjecao pod zastavom Sjedinjenih Američkih Država, osvojio je zlato u paralelnom veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, prenosi B92.

Wild je do zlata došao nakon je u velikom finalu pobijedio Švicarca Nevina Galmarinija. U prvoj vožnji, Wild je imao 54 stotinke slabije vrijeme, ali je sve nadoknadio u drugoj, u kojoj je imao dvije sekunde prednosti.

Novopečeni Rus je trijumfirao nekoliko minuta nakon je njegova supruga Ruskinja Alena Zavarzina osvojila broncu u istoj disciplini.

27-godišnji Wild je odrastao u White Salmonu, u državi Washington, ali je zatražio rusko državljanstvo prije tri godine.

U borbi za broncu, Slovenac Žan Košir je pobijedio Patricka Busslera iz Njemačke.

Košir je na taj način donio Sloveniji sedmu medalju na Igrama u Sočiju, a zanimljivo je da je njegova zemlja na prethodnim igrama od osamostaljenja osvojila isti broj medalja.