Uspjesi

Velež se s državnog natjecanja vratio s 25 medalja

Sport / Flash | 14. 03. 2017. u 07:23 S.S.

Protekli vikend u Sarajevu (10-12.3.2017.) je održano državno prvenstvo BiH u plivanju. Na prvenstvu je nastupilo 390 plivača iz 20 klubova iz BIH.

Plivački klub 'Velež' je predstavljalo 18 plivača i plivaćica: Amina Kajtaz, Dino Kljako, Asad Buljević, Dino Dužević, Mirza Nuspahić, Sarrah Nuspahić, Nina Ćerkić, Mia Ćorić, Lana Janković, Belma Rizvanović, Elena Zovko, Mia Dužević, Timam Ramić, Miralem Marić, Danis Alikalfić, Bakir Bajgorić, Harun Omanić i Ali Salčin.

Ostvarili su dobar rezultat, a tome u prilog ide činjenica da su od 20 klubova zauzeli drugo mjesto u napredovanju plivača, a u apsolutnoj kategoriji po medaljama su osvojili 6. mjesto.

Svi natjecatelji ovog kluba su popravili svoja vremena iako su plivali sa starijm godištima. Nekoliko plivača je nastupilo prvi put na ovako jakom natjecanju pa je zbog toga bilo i nekoliko diskfkalikacija i četvrtih mjesta, a nekoliko plivača je iznenadilo i trenere svojim dobrim vremenima.

Treneri su prezadovoljni pokazanim na prvenstvu i uprava kluba se ovom prilikom zahvaljuje svim trenerima u klubu, plivačima, roditeljima i sponzorima kluba. 'Velež' je osvojio 25 medalja od toga: