Engleska

Vardy srušio Liverpool, Biliću novi bodovi

Sport / Flash | 03. 02. 2016. u 07:42 Z.S.

Sjajnom predstavom dvostrukog strijelca Jamiea Vardyja, Leicester City je u susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva pobijedio Liverpool 2:0 i ponovo ima tri boda više od najbližeg pratitelja Manchester Cityja.

Važne bodove u borbi za Europu osvojio je i West Ham našeg Slavena Bilića pobijedivši na Boleyn Groundu fenjeraša Aston Villu 2:0. Arsenal je kiksao odigravši kod kuće 0:0 protiv Southamptona, Manchester United je napokon odigrao odličnu utakmicu deklasiravši na Old Trafordu Stoke City 3:0, Manchester City je u gostima pobijedio Sunderland 1:0, a Tottenham je kao gost slavio protiv Norwich Cityja 3:0.

Jamie 'Nestašni' Vardy pogađa sa parkinga protiv Liverpoola!

Posted by Balkan Sport on Tuesday, 2 February 2016

Leicester je u derbiju kola porazio Liverpool zadržavši tako vrh ljestvice. Junak utakmice bio je sjajni Vardy koji je potopio Redse s dva gola pri čemu je prvi pogodak jedan od najljepših ove sezone. Vardy je tako stigao do brojke od 18 golova u prvenstvu i vodeći je strijelac lige.

Lisice su došle do vodstva nakon brze kontre u 60. minuti. Riyad Mahrez je sjajnom dugačkom loptom uposlio Vardyja koji je primio loptu i u punom trku opalio s više od 25 metara pogodivši rašlje. Uz Vardyja je stajao Dejan Lovren, no hrvatski reprezentativac je bio nemoćan kao i vratar Redsa Simon Mignolet. Jedanaest minuta poslije Vardy je zabio i drugi pogodak. Shinji Okazaki je pucao, lopta je pogodila Mamadou Sakha, a Vardy je natrčao na odbijanac prije Lovrena i zabio za konačnih 2:0.

West Ham je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede porazivši Aston Villu 2:0. Golove za Bilićevu momčad zabili su Antonio (58) i Cheikhou Kouyate (85). West Ham je od 17. minute imao igrača više nakon što je Ayew laktom udario u glavu Cresswella i zaradio isključenje.

FT: All over and goals from Antonio and Kouyate secure the points for the Hammers.What did you make of the game?#WHUFC #COYI

Posted by West Ham United FC on Tuesday, 2 February 2016

Manchester City je golom Sergia Aguera u 16. minuti pobijedio Sunderland 1:0 i zadržao priključak za vodećim Leicesterom. Gostujuću pobjedu ostvario je i Tottenham porazivši Norwich City 3:0 golovima Dele Allija (2) i Harryja Kanea (30-11m, 90). Tottenham se probio na treće mjesto s 45 bodova koliko ima i Arsenal na četvrtoj poziciji nakon što su Topnici na svojem terenu razočarali odigravši 0:0 protiv Southamptona.

Manchester United je napokon odigrao dobru utakmicu i na Old Traffordu je deklasirao Stoke City 3:0. Strijelci za Crvene vragove bili su Jesse Lingard (14), Anthony Martial (23) i Wayne Rooney (53) koji je stigao do brojke od 244. golova u Unitedovim dresu.

FT: United 3 Stoke 0. The Reds secure three important points in a fine display with goals from Jesse Lingard, Anthony Martial and Wayne Rooney.

Posted by Manchester United on Tuesday, 2 February 2016

Na ljestvici vodi Leicester City s 50 bodova, Manchester City na drugom mjestu ima 47 bodova, a slijede Tottenham i Arsenal s po 45 bodova. Manchester United je na petom mjestu s 40 bodova, a West Ham je šesti s bodom manje.