Mali 'Vatreni'

U-19: Hrvatska razbila Belgiju 4:0 i izborila Euro!

Sport / Flash | 28. 03. 2016. u 16:46 Z.S.

Hrvatska U-19 reprezentacija uvjerljivo je stigla do treće pobjede u Elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će se održati u Njemačkoj od 11. do 24. srpnja.

Nakon Bugarske i Škotske danas je na riječkoj Rujevici s 4:0 svladan najopasniji konkurent u skupini Belgija.

Izabranike Ferde Milina su do pobjede i plasmana na EP golovima u 37., 45., 76. i 90. minuti minuti odveli Benković, Brodić, Lovren i Knežević.

Zbog bolje gol-razlike malim Vatrenima je za prvo mjesto dovoljan bio i bod, no nisu ništa prepustili slučaju i okončali su Elitne kvalifikacije bez primljenog gola.

Na EP-u u Njemačkoj nastupit će osam reprezentacija, a Hrvatska je prva koja se uspjela pridružiti domaćinu. Preostalih šest sudionika bit će poznato nakon što se odigraju utakmice trećeg kola u ostalim skupinama, pet ih je na programu u utorak, a jedna u srijedu.