Nestali u 360 sekundi

Tottenham razbio United

Sport / Flash | 10. 04. 2016. u 18:05 Z.S.

U posljednjem duelu 33. kola Premijer Lige, Tottenham je uvjerljivo svladao Manchester United sa 3:0, i zadržao minus od sedam bodova u odnosu na prvoplasirani Leicester.

Igrači Uniteda nisu uputili nijedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu, a potpuni nokaut doživeli su u nastavku, i to za svega šest minuta.

Upravo u tom razmaku, Tottenham je postigao čak tri gola. Prvo je Dele Ali završio odličnu akciju Spursa u 70. minutu, i savladao De Geu nakon asistencije Ericksona. Bio je to osmi gol talentiranog veznjaka ove sezone.

Četiri minute kasnije, bilo je 2:0 za domaće. Lamela je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, pronašao Alderweirelda u šesnaestercu, koji je glavom poslao loptu u mrežu "Crvenih vragova".

Već u 76. minutu, sve je praktično bilo rešeno. Deni Rose je perfektno uposlio Erika Lamelu, koji je novim golom zapečatio sudbinu Uniteda, prenosi Hina.

Nakon ovog poraza, United zaostaje četiri boda za četvrtoplasiranim Manchester Cityem.